Centrum Kosmetologii Estetycznej

Centrum

Jeżeli mamy dziecko, to zależy nam na tym, żeby młody człowiek miał wszystko na co zasługuje. Często rozpieszczamy nasze pociechy i wiele rzeczy robimy za....

szkoła, edukacja

Wychowanie metodą Montessori

2020-07-05 |

Jeżeli mamy dziecko, to zależy nam na tym, żeby młody człowiek miał wszystko na co zasługuje. Często rozpieszczamy nasze pociechy i wiele rzeczy robimy za nich, ponieważ uważamy, że tak jest lepiej. Jednak wychowanie metodą Montessori nie zgadza się z tym podejściem.

Według metody Montessori dziecko uczy się wszystkiego samodzielnie jeśli jest do tego gotowe. Nie należy więc przyspieszać niektórych czynności i zmuszać dziecko do ich wykonywania. Nie powinno się też wszystkiego robić za pociechę. Jeżeli widzimy, że dziecko chce coś zrobić samodzielnie, to powinniśmy mu na to pozwolić. W razie potrzeby pomóżmy dziecku, ale nie wykonujmy zadania za niego. Nie zawsze wyjdzie mu za pierwszym razem, ale jeśli go nie zrazimy swoim zachowaniem, to będzie próbować dalej.

Jeśli chcemy wychować samodzielnego człowieka, który jest pewien swojej wartości i poradzi sobie w życiu, to już od dzieciństwa powinniśmy poczynić odpowiednie kroki. Warto pomyśleć o tym, żeby nasza pociecha odwiedzała regularnie przedszkole Montessori. Będzie tam znajdować się pod odpowiednią opieką i dzięki temu będziemy mieć pewność, że jest bezpieczne. W takim przedszkolu mogą znacznie rozwinąć się umiejętności dziecka.

tagi: