Centrum Kosmetologii Estetycznej

Centrum

Każdy sportowiec lub pasjonat siłowni czasem zadaje sobie pytanie, w jaki sposób można usprawnić swój trening i polepszyć swoje wyniki. Sposób jest prosty i....

uroda, wizerunek, ćwiczenia

Kreatyna i aminokwasy wspomagają Twoją dietę

2015-05-19 | Marek Kowal

Każdy sportowiec lub pasjonat siłowni czasem zadaje sobie pytanie, w jaki sposób można usprawnić swój trening i polepszyć swoje wyniki. Sposób jest prosty i oferuje go każdy dobry sklep z odżywkami dla sportowców. Takich sklepów jest multum, zarówno stacjonarnych, które wyrosły jak grzyby po deszczu w każdym większym mieście. Bardzo często można się spotkać z punktami rozstawionymi w supermarketach. Należy jednak zadać sobie pytanie, które suplementy lub odżywki mogą nam pomóc. Oczywiście ważny jest rodzaj treningu oraz stopień naszego zaawansowania.

Ciekawym rozwiązaniem jest kreatyna, której efekty są zadowalające i względnie szybkie. Do pozytywnych aspektów kreatyny można zaliczyć przyrost masy mięśniowej, dużo szybszy niż przy treningu niewspomaganym tym środkiem, zwiększenie siły, dzięki czemu możemy pracować z większymi obciążeniami, a także zdecydowanie większa wydolność organizmu, co z kolei skutkuje tym, że nie musimy robić dłuższych przerw pomiędzy kolejnymi seriami oraz wykonywać coraz to więcej i więcej powtórzeń.

Innym ciekawym środkiem są aminokwasy rozgałęzione BCAA. Niwelują one zmęczenie podczas treningu, zarówno to fizyczne, odżywiając nasze mięśnie jak i psychiczne, czyli po prostu uczucie zmęczenia i senności.
Stosowanie tych środków na pewno pomoże nie jednemu sportowcowi lub amatorowi-pasjonatowi w osiąganiu kolejnych sportowych celów. Powyższe przykłady są bardzo pomocne przy sportach siłowych, dlatego polecam zainteresowanie się tematem każdemu stałemu bywalcowi na osiedlowej siłowni.

Dobre odżywki i suplementy diety dla sportowców można nabyć drogą internetową w sklepie Extrememuscle.

tagi: